Drzewa owocowe do ogrodu

 

Dlaczego warto mieć własny ogród?

owoce-z-ekologicznych-drzewOgrodnicy, którzy z fachem sadownictwa zajmują się raczej amatorsko  często mają  problem w wyborze i zakupie drzewka czy też krzewów do swojego ogrodu. Obecnie dzięki ciągle rozwijającemu się sadownictwie w Polsce jak i ogromnej sieci sprzedaży możemy liczyć o każdej porze roku na  świeże owoce ale czy nie wydaje Wam się, że nic tak bardzo nie daje radości jak jabłko czy też inny owoc z własnego ogrodu? Dodatkowo zawsze lubimy przy takiej okazji również podzielić się swoimi plonami z rodziną i przyjaciółmi. Warto również pamiętać, że kupując owoce w hipermarkecie nie wiemy również co właściwe kupiliśmy a z drzewa z naszego ogrodu jeśli nie stosowaliśmy chemii ochronnej na drzewka to nasz owoc jest ekologiczny i zdrowy. Dodatkowo aktualnie jest moda na zdrowe jedzenie a wiemy, że tego typu żywność nie należy do tanich, dlatego warto samemu się zaopatrzyć w taką żywność, która z pewnością oprócz radości z rezultatów uprawy może także poprawić nasz stan zdrowia.

 

 

drzewo-jabloniJakie drzewa owocowe wybrać?

Naszym zdaniem drzewa owocowe jesteśmy w stanie uprawiać dosłownie w każdym ogrodzie a gdy mamy jeszcze dobre nasłonecznie i miarę dobrą ziemię to możemy liczyć na bardzo przyzwoite zbiory.  Co do kwestii wyboru drzew jakie najlepiej posadzić to swój wybór musimy oprzeć na wielkości dostępnego terenu do uprawy. Następnie umiejętne podzielenie dostępnego terenu pozwala posadzić drzewa, które mają różne terminy wegetacji. Przykładowo jabłonie oraz grusze mogą wegetować początkiem lipca ale są też późne odmiany, które swoje owoce mają w październiku. Dlatego warto sadzić drzewa aby w miarę możliwości ustalić jak najdłuższy okres zbiorów.  Jeśli nasza wiedza nad uprawą drzew jest uboga to radzimy zrezygnować z odmian, które są ciężkie do uprawy, ponieważ koszty ich ochrony mogą być wysokie i nieskuteczna ich ochrona może spowodować, że zbiory z drzew mogą być ubowie.

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem drzewek owocowych to zapraszamy do naszej szkółki znajdującej sie w województwie podkarpackim w miejscowości Zasów koło Dębicy. Oferujemy fachową pomoc przy wyborze i późniejszej uprawie drzew.